Sekretariatet

AA - Region Midtjylland    
  Telefon:  
  Konto: 1551 - 0912646 
  E-mail: formand@aaregionmidt.dk

 

Regionsrådet

Formand: Dorthe V formand@aaregionmidt.dk
Næstformand: vakant naestformand@aaregionmidt.dk
Sekretær: vakant sekretaer@aaregionmidt.dk
Kasserer: Preben H kasserer@aaregionmidt.dk
HSR repræsentant: Carsten N HSR-rep-a@aaregionmidt.dk
HSR repræsentant: Helle H P HSR-rep-b@aaregionmidt.dk

 

Udvalg nedsat af Regionen

Informationsudvalg: Betty K infoudvalg@aaregionmidt.dk
Håndbogsudvalg: Charlotte T haandbog@aaregionmidt.dk

 

Funktioner i Regionen

Speakerbank: Sofus speakerbank@aaregionmidt.dk
Webmaster: Niels O webmaster@aaregionmidt.dk

 

Regionens repræsentanter i AA-danmark

SK formand (fungerende) Anne Maj R SK-formand@aaregionmidt.dk
HSR formand: Charlotte T HSR-formand@aaregionmidt.dk
HSR repræsentant: Carsten N HSR-rep-a@aaregionmidt.dk
HSR repræsentant: Helle H P HSR-rep-b@aaregionmidt.dk
Revisor:  Niels Otto revisor@aaregionmidt.dk
TEU: vakant  
LIv: Betty K LIv-rep@aaregionmidt.dk
Nordisk delegeret: Charlotte T nordisk@aaregionmidt.dk
International delegeret: Ole K international@aaregionmidt.dk
AA-Data: Niels O webmaster@aaregionmidt.dk

 

  [For nærmere beskrivelse af poster og udvalg se Servicehåndbog for regionen og "AA Servicehåndbog for Danmark"]

 

Regionens repræsentanter til Servicekonferencen 2022

1.års delegeret Sofus 1aars-delegeret-a@aaregionmidt.dk
1.års delegeret Claes B 1aars-delegeret-b@aaregionmidt.dk
2.års delegeret Lars FP 2aars-delegeret-a@aaregionmidt.dk
2.års delegeret Bjørn SH 2aars-delegeret-b@aaregionmidt.dk
2.års delegeret Jens O 2aars-delegeret-c@aaregionmidt.dk
3.års delegeret Anders B 3aars-delegeret-a@aaregionmidt.dk
3.års delegeret Betty K 3aars-delegeret-b@aaregionmidt.dk
3.års delegeret Jørgen FH 3aars-delegeret-c@aaregionmidt.dk
4.års delegeret Helle HP 4aars-delegeret-a@aaregionmidt.dk
4.års delegeret Pia BH 4aars-delegeret-b@aaregionmidt.dk